Wumig - Denesit Polska
Strona główna » Oferta » Technologie Densit® » Elementy prefabrykowane i kształtki

Prefabrykowane Elementy Densit® dostarczane do klienta
 Spełniają różnorodne wymagania
Wszędzie tam gdzie w procesach przemysłowych jest transportowany rurociągami ścierny, rozdrobniony materiał, ścianki rurociągu, szczególnie kolana i elementy proste na wyjściu z kolan są narażone na poważne wytarcia, aż do zniszczenia przewodu. Dlatego też jest niezbędna skuteczna ochrona przed ścieraniem elementów rurociągów: kolan, prostek, rozgałęzień, zaworów, etc.
 

Wumig - Densit Polska Sp. z o.o. wykonuje szeroki zakres prefabrykowanych elementów rurociągów, zabezpieczonych skutecznie przed ścieraniem technologią Densit® WearCast.

Wyłożenie Densit® jest całkowicie monolityczne, bez osłabiających łączeń. Może być formowane na dowolny kształt, geometria zależy wyłącznie od stalowej osłony, stanowiącej zewnętrzny kształt elementu. To oznacza, że idealny kształt wewnętrzny wykładziny Densit® może być osiągnięty i nie istnieją żadne ograniczenia kątów, średnic, promieni, etc. W kolanach stosuje się nie centryczną wylewkę, tak aby miejsca bardziej narażone na ścieranie stanowiły grubszą warstwę wykładziny.

Parametry elementu prefabrykowanego zależą wyłącznie od potrzeb i wymogów klienta.

Przykłady elementów gotowych

  • Rozgałęzienia
  • Elementy proste
  • Kolana
  • Kolana z prostką jako monolit

Wykonanie
Elementy rurociągów jako prefabrykaty, wykonywane są przez Wumig - Densit Polska Sp. z o.o. w technologii rdzeniowej, gdzie Densit® WearCast jest wlewany z pomocą wibracji pomiędzy płaszcz osłonowy wykonany ze stali zwykłej i rdzeń jednokrotnego lub rozbieralny, wielokrotnego użytku. Po kilku dniach, rdzeń jest usuwany. Większe elementy prefabrykowane mogą być wykonywane technologiami ręcznymi Densit® WearFlex.

Osłona elementu
Osłony stalowe są wykonywane normalnie ze stali zwykłej o grubości dopasowanej do wielkości elementu. W przypadku innych wymagań (temperatura, ciśnienie, etc.), elementy stalowe są wykonywane zgodnie z projektem.

Wykładzina Densit®
Rodzaj materiału wykłądziny Densit® zależy od szczególnych potrzeb danego elementu (temperatura pracy, stopień odporności na ścieranie). Kołnierze, złącza, wykończenie powierzchni, program malarski, etc. są dostarczane zgodnie z potrzebą i życzeniem klienta.

Projektowanie
Wumig - Densit Polska Sp. z o.o. w ko-operacji z firmą Densit A/S wykonuje na życzenie projekty i opracowania techniczne dla nowych i regenerowanych rurociągów i innych elementów prefabrykowanych.

2009, WUMIG - Denesit Polska
Projekt i wykonanie: MediaConsulting.pl